6 саны мен цифры.
Сармантаева Айнұр Бердібекқызы
№ 4 арнаулы орта мектебінің
Бастауыш сынып мұғалімі
Сабақтың мақсаты: 6 саны мен цифрын таныстыру.
1.Білімділік : 6 санымен және 6цифрының жазылуымен, 6санының құрамымен таныстыру.
2.Тәрбиелік :Оқушыларды алғырлыққа, тапқырлыққа, шапшаңдыққа және дұрыс есептеуге, ізденімпаздыққа тәрбиелеу
3.Дамытушылық: Оқушылардың ойлау қабілеттерімен танымдық қабілеттерін дамыту, пәнге деген қызығушылығын арттыру.
Сабақтың түрі: жаңа сабақты меңгерту
Сабақтың әдісі: сұрақ-жауап, түсіндіру.
Көрнекілігі: сандар, суреттер, геометриялық фигуралар ,интерактивті тақта.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру бөлімі.
-Оқу-құралдарын тексеру
-Психологилық дайындық
«Күлімде ,күн, күлімде!
Күлсін барлық бала шат!
Берекелі бүгіндей
Бейбіт болсын болашақ!»
-. Үй тапсырмасын тексеру
«Қар лақтыру »әдісі арқылы жүргізу
-Балалар, өткен сабақта қандай тақырыппен таныстық?
- 5 санының құрамы
-Ал 5 санының құрамын жазып жіберейік.
ІІ Қызығушылығын ояту.
1 слайд(сурет бойынша жұмыс)
-Балалар, гүлдің жанында қанша көбелек ұшып жүр?.......
Тағы бір көбелек ұшып келді. Нешеу болды?.....
5-тен кейін 6 тұрады. өрнек құрастыру. 5+1
2слайд Көрші санды тап
Санамақ айтайық.
Үш алманы бақтағы
Кірпі алып жинады
Ең әдемі біреуін
Ақ тиінге сыйлады.
Ыдыстағы алманың
Санап көрші қалғанын
ІІІ.Мағынаны тану
3слайд
-Енді, балалар, біз бүгін жаңа санмен танысамыз. 6 саны мен цифры (Мұғалім 6 санын тақтаға жазып көрсетеді. Суреттер ілініп тұрады
Оқулықпен жұмыс
Оқулықпен жұмыс
№1. 1-ден 6 ке дейін өсу және кему ретінде санау.
№2. Берілген суреттін теңдік құру арқылы түсіндіру.
5+1=6 6-1=6
№3.Оқушылар берілген фигураны құрастыратын қиындыларды дайындап қоюлары керек.
V. Сергіту сәті.
VІ. Дәптермен жұмыс.
№1. Оқушылар 6 санын ауада жазып үйренеді. 6 санын дәптерлеріне жазып алады.
№2. Салыстыр .
5> 6
6< 5
№3.Берілген тапсырмаға қарап теңдіктер құру.Көрнекі түрде түсіндіру.
+1=5 - 1=5
Салыстыру. «Қай топ шапшаң?»
5см. * 4 см. 4см. * 3см. 2см * 4см
4см. * 3см. 6 см * 5см. 1см. * 5см.
6см. * 5см 2см * 1см 3см * 6см.
ІV Рефлекция
Шарлардан теңдік құрастыру.
. Қорытындылау.